İskenderun Körfezi’ne kahramanlarımız geliyor

Yayınlanma Zamanı : 27 Ağustos 2020 Saat: 12:13

İskenderun Körfezi’ne kahramanlarımız geliyor

Doğu Akdeniz’de icra edilen deniz eğitimleri kapsamında bölgede 1-2 Eylül’de atış eğitimi yapılacak. İskenderun’u kapsayan atış eğitimi için Türkiye yeni Navtex yayınladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yayımlanan son Navtex ile ilgili olarak, “İskenderun bölgesinde Deniz Kuvvetlerimizin atış eğitimi ile alakalı güvenlik bakımından yayımlanmış bir Navtex’tir” dedi.

Türk Deniz Kuvvetleri, dün Müttefik Deniz Kuvvetleri ile geçiş eğitimleri kapsamında TCG BARBAROS fırkateyni ve TCG BURGAZADA korveti ile ABD muhribi USS WINSTON S.CHURCHILL tarafından Doğu Akdeniz’de deniz eğitimleri düzenledi.

Navtex nedir?

Navtex, denizcilere, meteoroloji tahminleri, seyir bilgileri, aciliyet, emniyet ve denizde çalışma yapılan sahalar hakkında bilgi veren haberleşme cihaz sistemidir. Ülkelerin Deniz Kuvvetleri, yapacağı eğitim ve tatbikatların bilgisini önceden duyurarak bu sahalara girilmemesi konusunda uyarılarda bulunuyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"