Hatay’a yeşil uyarı!

Yayınlanma Zamanı : 23 Ağustos 2020 Saat: 9:30

Hatay’a yeşil uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM),  Doğu Karadeniz’i etkisi altına alan ve Samsun ile ve Ordu’nun ardından Giresun’da da etkili olan sağanak yağış ve selin ardından kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

MGM, MeteoUyarı sistemine göre Artvin, Gümüşhane, Rize, Trabzon için turuncu alarm, Ordu ve Samsun için sarı alarm, Giresun için ise hem turuncu hem de sarı alarm verilirken, Hatay dahil diğer tüm iller için yeşil uyarı verdi.

Hatay’da havanın az bulutlu, açık geçmesi tahmin edilirken,  hava sıcaklığının bugün özellikle 12 – 15 saatleri arasında ve yarın 35 dereceye ulaşması bekleniyor.  Rüzgârın bölge genelinde bugün güney ve güneybatılı yönlerden orta kuvvette eseceği tahmin edilirken, nem oranının da Hatay’da yüze 81’e ulaşması bekleniyor.

YEŞİL Uyarı yapılmasını gerektiren meteorolojik hadise
tahmin edilmemektedir.
SARI Hava durumu potansiyel tehlikelidir:
Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır.
TURUNCU Hava durumu tehlikelidir:
Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.
KIRMIZI Hava durumu çok tehlikelidir:
Son derece kuvvetli bir meteorolojik hadise tahmin edilmektedir. Büyük hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Bu hadiseler çoğu durumda geniş bir alan üzerinde hayatı tehdit eder. Güncel meteorolojik koşullar ve tahminler sıklıkla takip edilmelidir.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"