Deniz ve sahillerimiz çöp kovası değil!

Yayınlanma Zamanı : 20 Ağustos 2020 Saat: 11:50

Deniz ve sahillerimiz çöp kovası değil!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, 15 Nisan ile 15 Ağustos tarihleri arasında deniz yüzeyinden 8 bin 200 kg, kumsallardan ise 382 ton çöp ve atık toplanarak bertaraf sahalarına taşıdı.

İki adet deniz yüzeyi temizlik teknesi ile deniz yüzeyinde yüzer halde bulunan ambalaj atıkları ve çöpleri denizlerden uzaklaştıran 85 personel, il genelinde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği deniz ve sahillerde temizlik sağlanabilmesi amacıyla yapılan çalışmalara vatandaşlardan ortak olmalarını ve çöp ve ambalaj atıklarını çöp kutularına atmalarını isteyen HBB ekipleri, dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkili olan Covid-19 salgını nedeniyle her zamankinden daha hassas davrandıklarını belirtirken, hijyen ve sosyal mesafenin hayati önem taşıdığı bu süreçte vatandaşların da şehir temizliği konusunda üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"