Araç Alım-Satımında Belge Kriteri

Yayınlanma Zamanı : 20 Ağustos 2020 Saat: 12:06

Ticaret Bakanlığı’nın, Ağustos ayı sonuna kadar motorlu araç alım-satımında yetkili kişilerin mutlaka yetki belgesi alması gerektiği ile ilgili genelgesinden sonra, sektördekilerin mağdur olmaması için Hatay’da ABİGEM ile ATSO el ele verdi.


Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Mesleki Yeterlilik Belgesi başvuruları, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) kuruluşu olan Doğu Akdeniz Abigem A.Ş. işbirliği başladı. ATSO’dan konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “İkinci el motorlu kara taşıtları alım satım işletmeleri için yeni bir dönem başlıyor. Buna göre, ikinci el motorlu taşıt ticareti yapan ve mesleki yeterlilik belgesi olmayan motorlu kara taşıtları alım satım sorumluları ve danışmanları, bir takvim yılı içerisinde artık sadece 3 satış yapabilecek. 3’ten fazla taşıt satışı, ticari faaliyet kabul edilecek ve kayıt dışı faaliyetlere yaptırım uygulanacak. İşletmelerin, motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu seviye 5 alanında çalışanlarının, motorlu kara taşıtları alım satım sorum seviye 5 mesleki yeterlilik belgesini almaları için 31 Ağustos, son tarih olarak gösteriliyor. Motorlu kara taşıtları alım satım sorumlusu seviye 5 mesleki yeterlilik belgesi başvuruları, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası kuruluşu olan Doğu Akdeniz Abigem A.Ş. işbirliği ile başlamıştır. Detaylı bilgi başvuru için adres; Doğu Akdeniz Abigem A.Ş.
Yeni Sanayi Sitesi Güzelburç Mah. 3 İniş 6. Cadde No: 9/1 Antakya ve Yetkili Kişi ise, Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Uzmanı Zeynep Özer. İletişim telefonları da, 0554 964 99 49 ve 0326 225 06 13-14.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"