Birçok şehrin çok gerisindeyiz ama…

Yayınlanma Zamanı : 17 Ağustos 2020 Saat: 16:18

Birçok şehrin çok gerisindeyiz ama…

Halk TV’de yayınlanan Konuşalım adlı programın konuğu olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, corona virüsü vaka sayısının il genelinde arttığını ancak diğer illere göre vakaların daha düşük oranlarla seyrettiğini söyledi.

Vaka artışındaki nedenin vatandaşların çevre illerden gelip-gidişinden kaynaklandığını ifade eden başkan Savaş, “Hatay’da da vaka artışı var. Ama komşu illere göre çok değil. Şu anda 350 – 400 civarında vaka var. Sayı 400’ü geçmez. Valiliğimiz, biz ve ilçe belediyelerimiz bu konuda titiz çalışıyoruz. Hatay’ın insanı çok kültürlü ve eğitimli olduğu için bu nedenle birçok şehrin çok gerisindeyiz. Bundan önce de ilklerde olmadık hiç. Ama tabi ki diğer illere paralel bizde de artış var. İnsanlarımız diğer illere gidip alışveriş yapıyor, düğün yapıyor, ticaret yapıyor. Gelip gidenler oluyor, bu süre içerisinde de virüsün yayılımını yüzde yüz engelleme şansınız olmuyor. Vaka sayısında şu an gerideyiz ama daha iyi olabiliriz. Bu yüzden daha sıkı önlemler almakta fayda var” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"