Günlük 9 bin 600 ton kapasiteli

Yayınlanma Zamanı : 09 Ağustos 2020 Saat: 11:00

Günlük 9 bin 600 ton kapasiteli

Hatay Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Hasıl Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Payas’a bağlı Sincan Mahallesi’nde kuracağı ‘Cüruf işleme(Geri kazanım) tesisi için Çevresel Etki Değerlendirmesi(ÇED) gerekli değildir  kararı verdi.

9 bin 600 ton/gün cüruf işleme kapasitesine sahip tesis ile ilgili İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle, “25.11.2014 tarih ve 29186sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin EK-II listesinde yeralan ‘CÜRUF İŞLEME(GERİ KAZANIM) TESİSİ’ projesi ile ilgili olarak inceleme ve değerlendirme yapılmış ve proje tanıtım dosyasında çevresel etkilere karşı alınması öngörülen önlemler yeterli görülmüştür. Ayrıca ÇED raporu hazırlanmasına gerek bulunmadığı tespit edilmiş olup, söz konusu projeye ÇED Yönetmeliği’nin 17. Maddesi gereğince Valiliğimizce ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir’ kararı verilmiştir” denildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"