Sen yeter ki üniversiteni tanımak İSTE!

Yayınlanma Zamanı : 30 Temmuz 2020 Saat: 9:47

Sen yeter ki üniversiteni tanımak İSTE!

YKS sonuçların açıklanmasının ardından üniversite tercihi yapmaya hazırlanan gençlere kolaylık sunmak ve üniversite tanıtımına katkı sağlamak amacıyla İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) tanıtım çalışmalarına ağırlık verdi. İSTE bünyesindeki tüm fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulu ve konservatuvar bölümü akademisyenleri kurumsal sosyal medya hesaplarından canlı yayınlar gerçekleştirerek adayların sorularını birebir yanıtlarken, bölümlerle ilgili de bilgiler veriliyor.

164 ülkeden ziyaretçi

Yaşanan pandemi süreci nedeniyle bu yıl eğitim fuarlarının neredeyse tamamına yakını çevrim içi fuar şeklinde gerçekleşirken, İSTE, 4 çevrimiçi fuarda yerini almayı başardı. Yükseköğrenim Kurumu (YÖK) Başkanlığınca organize edilen ve Türkiye yükseköğretim sistemi hakkında uluslararası öğrencileri bilgilendirmek için 20-22 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen “Study in Turkey” fuarına 164 ülkeden ziyaretçi katılım sağlarken, İSTE standı da fuarda ilgi gören üniversiteler arasında yeraldı.

4 online fuara katılım sağlandı

Türkiye’den öğrenciler için yine YÖK Başkanlığınca gerçekleştirilen bir başka çevrimiçi fuar 04-07 Ağustos tarihlerini kapsıyor.  Tercih bünyesinde düzenlenen ve 27 Temmuz – 14 Temmuz tarihlerini kapsayan fuarın yanı sıra Eket fuarcılık tarafından organize edilen çevrim içi fuar ise 28 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında kapılarını üniversite adaylarını açıyor. Adaylar burada da İSTE hakkında merak ettikleri sorulara yanıt buluyor.

Tanıtım masası kuruldu

Üniversite kampüsünü yerinde görmek, öğrencilere sunulan İSTE imkânları hakkında akademisyenlerden yüz yüze bilgi almak ve onlarla görüş alışverişinde bulunmak isteyen adaylar ve aileleri için de İSTE Kütüphane’de Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca tanıtım masası oluşturuldu. Adaylar burada yapılan görüşmelerin ardından İSTE’dikleri bölüm hakkında daha detaylı bilgi alarak eğitim görecekleri alanı yerinde görmek isterlerse, ilgili bölümüm akademisyenlerine yönlendiriliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"