Emniyetten sıkı bayram tedbirleri

Yayınlanma Zamanı : 30 Temmuz 2020 Saat: 16:07

Emniyetten sıkı bayram tedbirleri

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü, Kurban Bayramını vatandaşların huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmeleri, Koronavirüs salgınının yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla il genelinde mevcut emniyet ve trafik tedbirlerine ilave olarak uygulama ve tedbirler aldı. Bayram öncesi, bayram süresi ve sonrası için 24 saat esasına göre uygulama noktalarında il genelinde  bin 211 personelin görevlendirildiğini belirten İl Emniyet Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle:

“Toplumun sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma değerlerinin daha da arttığı Kurban Bayramını vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içerisinde geçirmeleri, Koronavirüs salgının/bulaşmanın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla ilimiz merkez ve ilçelerindeki mevcut emniyet ve trafik tedbirlerine ilave olarak aşağıdaki uygulama ve tedbirler alınacaktır.

28 Temmuz 04 Ağustos 2020 tarihleri arasında Kurban Bayramı öncesi, bayram süresi ve sonrasında vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahatlerini, ziyaretlerini ve alış veriş yapmalarını sağlamak, hırsızlık, yankesicilik, kapkaç vb. asayişe müessir olayların önlenmesi için,

1. 22 Temmuz 2020 Çarşamba gününden itibaren il merkezi polis sorumluluk bölgesinde bulunan 2 adet Kurban satış yerinde (6) motorize ekip, İlçelerde ise (1)’er ekip görevlendirilmiştir. Ayrıca Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce sahte para olaylarına karşı, Asayiş Şube Müdürlüğünce hırsızlık ve yankesicilik olaylarına karşı (1)’er ekip görevlendirilmiştir. 

Yine vatandaşlarımızın sahte para, dolandırıcılık, hırsızlık vb. olaylarla ilgili bilgilendirilmesi için il merkezinde ve ilçelerde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü/Amirliğince personel görevlendirilmiş ve bilgilendirici broşür dağıtılmaktadır

2. Şehirlerarası Otobüs Terminalleri, AVM’ler, Meydanlar, Park ve Bahçeler, Kapalı Çarşı, Şehitlik ve Mezarlıklar, Alışveriş merkezlerinin yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda; il merkezinde bayram öncesi 20 noktada, 168, İlçelerimizde 240 yaya devriye personeli görevlendirilerek emniyet tedbirleri artırılmıştır.

3. Şehir merkezine girişlerde araçlar ve şahıslar üzerinde kontrol ve denetimler yapmak üzere bayram öncesi, bayram süresi ve sonrası için 24 saat esasına göre uygulama noktalarında il merkezinde (350) ilçelerde ise (861) personel  görevlendirilmiştir.

4. Bayram Namazı, Bayramın 1. Günü kılınacak Cuma Namazı, Şehitlik ve Mezarlık ziyaretlerinde Koranavirüs salgının yayılması, etkisinin en aza indirilmesi için yayınlanan genelgeler doğrultusunda ve diğer terör ve asayiş olaylarının önlenmesi amacına yönelik il merkezinde 80 ekip ve 200 personel, ilçelerde ise 450 personel görevlendirilmiştir.

5. Halkımızın huzur ve güven ortamında Kurban bayramını geçirmelerini sağlamak amacıyla İl merkezinde Bayram öncesi, bayram süresi ve sonrası tedbirleri için (2) İl Emniyet Müdür Yardımcısı, (9) Şube Müdürü, ilçelerde (13) ilçe Emniyet Müdürü/Amiri

  • 29 Temmuz 2020 – 04 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki (6) gün için Trafik tedbirlerinde il merkezinde günlük (34) ekip, (16) şahin ekibi, (3) radar ekibi ve (1) çekici ile (21) noktada trafik personeli görevlendirilmiştir, ilçelerde ise  (30) ekip, (14) şahin ekibi ile (24) noktada trafik personeli görevlendirilmiştir.
  • 28 Temmuz 2020 – 04 Ağustos 2020 tarihleri arasındaki (7) gün için Asayiş tedbirlerinde il merkezinde günlük (59) ekip, (1) Drone, (1) bomba arama köpeği, (376) değişik rütbelerde amir ve polis memuru, İlçelerde ise  günlük (161) ekip, (1) Drone, (1) bomba arama köpeği,  ve değişik rütbelerde (350)  amir ve polis memuru görevlendirilmiştir.

Vatandaşlarımızın, her zaman olduğu gibi halkın huzuru ve güven ortamını bozacak davranışlarla karşılaşması halinde, 112 Acil Çağrı Merkezi ve diğer telefonlarımız ile e-mail adresimize bildirmesini bekliyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"