Arsuz’da deniz temiz olsun diye…

Yayınlanma Zamanı : 30 Temmuz 2020 Saat: 18:54

Arsuz’da deniz temiz olsun diye…

Arsuz Turizm ve Kültür Derneği, Arsuz Kaymakamlığı, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz Belediyesi, Arsuz İlçe Orman ve Tarım Müdürlüğü ve Arsuz Gözcüler Su Ürünleri Kooperatifi ile güçlerini birleştirerek bayram öncesi denizde ve kıyıda temizlik yaptı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yüzey temizleme aracı ile son günlerde sahilde çok sık rastlanan ve zehirli olduğu belirtilen denizanalarının da toplandığı ‘Arsuz’da deniz temiz olmalı’ etkinliğinde, insan eliyle zarar gören denizler ve çevrenin, yine insan eliyle temizlendiğine dikkat çekilirken, bu konuda vatandaşların daha duyarlı olması istendi.

Deniz temizliği ile Arsuz’da farkındalık yaratmak istediklerini söyleyen Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslan, “Denizlerdeki çöpler insanların sahil kıyılarına veya doğrudan denize attığı atıklardan dolayı deniz kirlenmesi; deniz ekosistemine zarar veren, insan sağlığını bozan, balıkçılık da dahil olmak üzere denizlerdeki faaliyetleri engeller.  Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşama , birlikte kirlettiğimiz alanları birlikte temizlemekle mümkündür.  Denizlerimizi temizlemek adına, farkındalık yaratmak için gönüllülerden oluşan bir ekiple kıyıya vuran plastik atıklar, sahile vurmuş ölü denizanaları, denizde yüzen zararlı atıkları temizledik. Etkinliğimize katılan HBB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanımız Sayın Ahmet Dolgun ile Seycan Mübarek, Arsuz İlçe Orman ve Tarım Müdürlüğü’nden Sayın İlknur Demir, Arsuz Gözcüler Su Ürünleri Kooperatifi tüm üyelerine, Arsuz Belediyesi’ne ve sevdası Arsuz olan gönüllülerimize derneğimiz adına teşekkür ederiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"