Madenli Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi’nde geri sayım!

Yayınlanma Zamanı : 29 Temmuz 2020 Saat: 16:53

Madenli Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi’nde geri sayım!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, iki yüzer beton iskelesi yerleştirilen Madenli Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi’nin 20 Ağustos’a kadar tamamlanabileceğini söyledi.  106 yatın demir atabileceği, Uluslararası Optimist Yelken Yarışları’na ev sahipliği yapacak olan projede sona doğru gelindiğini anlatan Vali Doğan, Hatay’ın denizinin olmasına rağmen deniz turizmi anlamında bugüne kadar yeterli bir çalışmanın yapılmadığını belirterek, valilik olarak bu konuda büyük emek harcadıklarını vurguladı.

Madenli Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi’nin bölgeyi cazibe merkezi haline getireceğini kaydeden Vali Doğan, şimdiden yatırım taleplerinin geldiğine dikkat çekerek, “Çok emek harcadık ve bu emeklerin sonunda Su Sporları Merkezi ve Madenli Yat Limanı 1 ay içinde tamamlanmış olacak. Deniz kenarında su sporları merkezi açabilmek için çok ciddi bir bürokratik işlem gerekiyordu. İmar değişiklikleri yapıldı. İhalesini gerçekleştirdik, işlemler hızlı bir şekilde yürüyor. Ağustos ayının 20’si gibi burası tamamlanarak, hizmete girmiş olacak. Bu da bir eksiğimizi tamamlamış olacak. Madenli Yat Limanı ile Su Sporları Merkezi’nin açılmasıyla bölgede özel sektörün ve yatırımcının gelip yatırım yapacağını düşünüyorum. Bu hafta içerisinde Türkiye’nin en büyük otel zincirlerinden bir tanesinin yönetim kurulu başkanı beni ziyaret etti ve ilk önce Antakya’da daha sonra da deniz kenarında 5 yıldızlı otel yapma isteğini beyan etti, biz valilik olarak her türlü desteği vereceğimizi kendisine söyledik, hazırlıklarını yapıyor. İlaveten farklı talepler de geliyor, onları da valilik olarak değerlendiriyoruz ve her türlü desteği de vermeye hazırız” dedi.


YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"