Korona testi pozitif çıkan vekilden açıklama!

Yayınlanma Zamanı : 29 Temmuz 2020 Saat: 13:26

Korona testi pozitif çıkan vekilden açıklama!

Koronavirüs testi sonucu pozitif çıkan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi, yaptığı açıklamada genel sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Virüsü, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasının ardından 24 Temmuz’da kılınan ilk cuma namazında kaptığı şeklindeki haberlerin asılsız olduğunu belirtten Şanverdi,  Ayasofya Camii içerisine alınan herkesin Covid-19 testine tabi tutulduğuna dikkat çekti.

Milletvekili Şanverdi’nin resmi twetter hesabından yaptığı açıklama şöyle, “Pazartesi akşamı kırgınlık hissetmem üzerine hastaneye başvurduğumda doktorumuz soğuk algınlığına bağlı kırgınlık olabileceğini ifade etmekle birlikte tedbiren Covid-19 PCR testi uyguladı. Testim pozitif çıkmış olup virüsün ağır semptomları oluşmadan Hatay Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarımızın kontrolünde gerekli tedbirler alınarak izole ve tedavi süreci başlatıldı.

 Rabbime şükürler olsun ki virüsün sağlığımı olumsuz anlamda etkileyecek ağır semptomlarını hissetmiyorum.

 Ayrıca şunu özellikle ifade etmek isterim ki, virüsün Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde bulaştığı, orada maske ve sosyal mesafe gibi kurallara riayet edilmediği haberleri asılsızdır.

 Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin içerisine alınan herkes Covid-19 testine tabi tutulmuş ve testi negatif olanlar içeri alınmıştır. Tedbirlerin uygulanması hususunda hassasiyet en üst seviyede tutulmuştur. Günün manevi atmosferini, sevinç ve mutluluğunu değerli hemşerilerimizle paylaşmak için yayınladığımız video çekilmeye başlamadan önce sosyal mesafe dahil tüm tedbirler alınmış ardından çekim yapılmıştır.

 Tekraren ifade etmek isterim ki sağlık durumumda endişe edilecek bir husus yoktur. Yakın çevremde bulunan herkesin testleri negatif çıkmıştır. Allah’ın izni ve sizlerin dualarıyla en yakın zamanda bu hastalığı atlatıp ülkemize, Hatay’ımıza ve değerli hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"