HADO’da belirsizlik!

Yayınlanma Zamanı : 29 Temmuz 2020 Saat: 12:34

HADO’da belirsizlik!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Lütfü Savaş, Madenli Balıkçı Barınağı’nda çalışmaları devam eden Hatay Deniz Otobüsü(HADO) terminalini biran önce tamamlayarak, Eylül ayında seferlere başlamayı planladıklarını açıkladı. HADO’nun Hatay’a uzakları yakın edeceğini belirten Başkan Savaş, işletmesi için özel şirketlerin de talip olduğunu vurgulayarak, HADO’yu henüz kendilerinin mi, özel şirketin mi işleteceğine karar verilmediğini ifade etti.

Katıldığı bir tv programında, HADO’nun işletmesi için iki seçenek üzerinde durduklarını ifade eden Başkan Savaş, “HADO’yu biz mi yapalım yoksa özel bir şirkete mi yaptıralım şeklinde düşüncelerimiz var. İki seçenek üzerine de çalışıyoruz. Özel şirketler de talip oluyorlar HADO için. Ancak seferlerin Eylül ayında başlaması yalnızca bize bağlı değil. İnşaat bittikten sonra fotoğraflarını çekip ilgili bakanlığa bildiriyorsunuz. Ardından işlemleri başlatıyorsunuz. Bu projeyi biz de yapsak başkası da yapsa başlatmak istiyoruz. Çünkü projemiz Hatay’ın marka değerine katkı sağlar. Hatay’a uzakları yakın eder. Hatay’ın ticaret ve turizm potansiyeline ve kırsal kalkınmamıza da katkı sağlar. Bizim projelerimiz basit projeler değil. Zor projeler ama şehrimizin tanıtımına katkı sağlaması açısından da önemli projeler” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"