İnteraktif vergi dairesini kullandınız mı?

Yayınlanma Zamanı : 28 Temmuz 2020 Saat: 11:09

İnteraktif vergi dairesini kullandınız mı?

Hatay Vergi Dairesi Başkanı Nazmi Erol, Koronavirüs tedbirleri kapsamında, yığılmaların önlenmesi ve sosyal mesafe kuralına uyulması amacıyla mükelleflerinden vergi ödemelerini dijital ortamda yapmalarını ve internet üzerinden interaktif vergi dairesini kullanmalarını istedi.

163 adet tanımlı işleminin vergi dairesine gitmeden İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden yapılabileceğini anımsatan Erol, ayrıca vergi ödemelerinin son güne bırakılmaması için de uyarıda bulundu.

İnteraktif Vergi Dairesinin, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sunulan hizmetlerin kolay, hızlı ve etkin bir şekilde elektronik ortamda yapılabilmesine imkân sağlayan güvenilir, etkileşimli, yeni nesil bir sistem olduğunu ifade eden Başkan Nazmi Erol, “Mükellef odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde, mükelleflerimizin vergi dairelerinde yürütülmekte olan işlemlerinin tamamına yakınını elektronik ortama taşıdık. Artık evinizden ya da ofisinizden bilgisayarınız veya akıllı cep telefonunuz ile 7/24, güvenli, hızlı ve kolay şekilde vergisel işlemlerinizi yapabilirsiniz. Mükelleflere aracısız olarak elektronik ortamda hizmet veren İnteraktif Vergi Dairesi sistemine Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası/Vergi Kimlik Numarası/Kullanıcı Kodu ve Şifre bilgileri ya da e-Devlet Şifresi kullanılarak ivd.gib.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılabilir” dedi.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın konuyla ilgili duyurusu şöyle;
VERGİ ÖDEME İŞLEMLERİNİZ İNTERNETTE
Tüm vergi ödemelerinizi Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın banka kartları ile İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) adresi veya mobil uygulaması (GİB Mobil) üzerinden ya da bu bankalarla birlikte Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Emlak Katılım bankalarının online bankacılık hizmetlerinden yararlanarak internet ortamında evinizden ya da ofisinizden yapabilirsiniz.
Ayrıca, anlaşmalı tüm bankaların (https://www.gib.gov.tr/yardimvekaynaklar/yararlibilgiler/anlasmali-bankalar-vergi-tahsil-yetkisi-verilen-bankalar) kredi kartları ile; Kira, ücret, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlarınıza ilişkin gelir vergisi,
Motorlu Taşıtlar Vergisi,
Trafik İdari Para Cezası,
Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi Borçları,
Pasaport Harcı ve Değerli Kağıt Bedeli,
Tapu Harcı,
T.C. Kimlik Kartı Bedeli,
Ecrimisil Borçları,
Veraset ve İntikal Vergisi,
Yapılandırılmış / Taksitlendirilmiş Borçlar,
Yurtdışından Getirilen Telefonların Kullanım İzin Harcı ödemelerinizi İNTERAKTİF VERGİ DAİRESİ’nin web (ivd.gib.gov.tr) adresi ve mobil (GİB Mobil) uygulaması üzerinden ya da anlaşmalı tüm bankaların online bankacılık hizmetlerinden yararlanarak internet ortamında evinizden yada ofisinizden ödeyebilirsiniz.
Tereddüt ettiğiniz veya bilgi almak istediğiniz vergisel konular hakkında Vergi İletişim Merkezimizi (VİMER -189) arayabilirsiniz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"