Hatay Jandarma’da nöbet değişimi

Yayınlanma Zamanı : 28 Temmuz 2020 Saat: 13:39

Hatay Jandarma’da nöbet değişimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete’de yayınlanan Jandarma Genel Komutanlığı Personeli 2020 Yılı Atama ve Terfileri kapsamında Hatay İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uğur Ertekin, Tuğgeneralliğe terfi etti.

2017 yılı Jandarma Atama Kararnamesi ile Hatay İl J.K.lığı görevine atanan Ertekin, Hatay’ın huzur ve güvenliğinin sağlanması, terörle mücadele başta olmak üzere diğer tüm hususlarda ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği ve uyum içerisinde çalışmalarıyla dikkat çekti.

Ertekin’in Tuğgeneralliğe terfisi sonrası Siirt İl Jandarma Komutanlığı’na atanmasıyla, Hatay İl Jandarma Komutanlığı’na da Çanakkale İl Jandarma komutanı Alb. Emrullah Büyük atandı.

Jandarma Genel Komutanlığı’nda çeşitli görevlerde bulunan 24 albayın da emekliliğe sevk edildiği atama kararına göre, tuğgeneral Engin Çıraklıoğlu tümgeneralliğe, beş albay tuğgeneralliğe terfi ederken, 21 tüm ve tuğgeneral ile 28 albayın görev yerleri değiştirildi. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"