Deniz kaplumbağalarına temiz sahil seferberliği!

Yayınlanma Zamanı : 28 Temmuz 2020 Saat: 12:30

Deniz kaplumbağalarına temiz sahil seferberliği!

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi ev sahipliğinde bir araya gelen Doğa ve Bilim Derneği üyeleri, Doğu Akdeniz’de ‘Yeşil Deniz Kaplumbağaları’nın yumurtlama alanı olan Dörtyol’daki kumsalda temizlik çalışması yaptı.

İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi, Doğa ve Bilim Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Mevlüt Gürlek ile Banu Demirkent’in de katıldığı etkinlikte nesli tehlike altında olan ‘Yeşil Deniz Kaplumbağaları’nın yumurtlama alanı Yeniyurt Plajı’nda yuva çevreleri Hatay Büyükşehir Belediyesi temizlik ekibinin de desteğiyle atıklardan temizlendi.

İSTE Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi, Doğa ve Bilim Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Mevlüt Gürlek, Yeşil Deniz Kaplumbağaları’nın Akdeniz’de sadece Mersin ile Samandağ arasındaki bölgede yumurtladıklarını belirterek “Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan ‘Yeşil Deniz Kaplumbağaları’nın üreme alanını koruma altına almıştık. Pandemi döneminde onları da unutmadık. Yumurta bırakılan yuvalardan çıkan ve çıkacak yavruların denize sağlıklı ulaşabilmeleri için alanın atıklardan temizlenmesi gerekiyordu, arkadaşlarla birlikte bu temizliği gerçekleştirdik” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"