Hatay’ın depremselliği masaya yatırıldı

Yayınlanma Zamanı : 02 Temmuz 2020 Saat: 15:50

Hatay’ın depremselliği masaya yatırıldı

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Hatay Değerlendirme Toplantısı’nın ikincisi Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu başkanlığında gerçekleşti.

Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Çakıroğlu’nun yanısıra, AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen, Planlama Daire Bşkanı Abdulkadir Tezcan, AFAD Hatay İl Müdürü Ömer Akbaş, Kızılay Hatay Şube Başkanı Kudret Özbakış ve Çalışma Grupları temsilcileri katıldı.

AFAD Hatay İl Müdürü Ömer Akbaş’ın ilin afetselliği hakkında bilgiler aktarmasıyla başlayan toplantıda, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken çalışmalar, kurumların görev ve sorumlulukları, ekip yapılanmaları, çalışma gruplarının iş akışı, toplanma alanları ile ilgili genel bir değerlendirme yapıldı.Afet bilincinin oluşturulması ve afet konusunda çalışma gruplarının, destek çözüm ortaklarıyla iyi bir koordine içinde olması gerektiğini ifade eden Vali Yardımcısı Çakıroğlu, afete her zaman hazırlıklı olunması gerektiğinin altını çizdi.


YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"