İSTE, TEKNOFEST heyecanını dörtledi!

Yayınlanma Zamanı : 29 Haziran 2020 Saat: 10:54

İSTE, TEKNOFEST heyecanını dörtledi!

İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE), rekabetin dozunun her yıl giderek arttığı Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST’e en çok projeyle başvuran dördüncü üniversite olmayı başardı. 175 faklı üniversiteden 11.898 Üniversite öğrencisinin başvuru yaptığı TEKNOFEST 2020 Teknoloji yarışmalarına İSTE 389 proje ile başvurdu.

Köklü bir çok üniversiteyi geride bırakarak önemli projeleriyle TEKNOFEST’e en çok proje sunan üniversiteler arasına dahil olan İSTE’nin Rektörü Türkay Dereli, teknoloji ve inovasyonu önceleyen eğitim anlayışı doğrultusunda takım olarak çalışabilen ve her alanda donanımlı gençleri elde ettikleri başarıdan dolayı tebrik etti.

İSTE Rektörü Türkay Dereli, hedeflerinin en çok başvuru yapan üniversite olmak olduğunu belirtirken, “389 yarışma başvurusu ile İSTE’yi TEKNOFEST 2020’de 4.’üncü sıraya taşıyan tüm öğrencilerimize ve elbette danışman öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyorum. Seneye hedef 1.’incilik olsun inşallah” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"