Berber ve kuaförlere ‘hijyen’ denetimi

Yayınlanma Zamanı : 17 Haziran 2020 Saat: 11:23

Berber ve kuaförlere ‘hijyen’ denetimi

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun önerileri ile İçişleri Bakanlığı ve Hatay Valiliği’nin talimatları doğrultusunda; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in koordinasyonunda oluşturulan denetim komisyonu, bay ve bayan kuaförleri denetledi.

Korona virüsle mücadele kapsamında uzun bir süre kapatıldıktan sonra  11 Mayıs’ta yeniden hizmete başlayan berberler ve kuaförlerde alınan tedbirlere uyumu denetleyen komisyon üyeleri berberler ve kuaförlerde yığılmaların önüne geçmek amacıyla randevu sistemiyle çalışılması, aynı anda yan yana iki koltukta müşteri kabul edilmemesi, havlu, önlük gibi malzemelerin tek kullanımlık malzemeler olması, jilet/ustura ile sakal tıraşı yapılmaması gibi Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hususlara dikkat etti.

Hijyen usul ve esaslarına uyulup uyulmadığına dair inceleme ve denetimlerini sıklaştıran denetim komisyon üyeleri, pandemi süresince denetimlere aralıksız devam edeceklerini dile getirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"