HBB’nin altyapı atağına pandemi freni!

Yayınlanma Zamanı : 15 Haziran 2020 Saat: 14:27

HBB’nin altyapı atağına pandemi freni!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, 750 milyon TL’lik altyapı yatırım atağının pandemi sürecinden dolayı geciktiğini belirterek, şartların oluşmasıyla birlikte temellerin atılacağını söyledi.

Şu an 2 milyar 600 milyon TL’lik altyapı projesinin hazır olduğuna vurgu yapan Başkan Savaş, “Hem kredi hem de hibe alanında yurt dışı bağlantılı olan kurumlar mesai yapmıyor. Yoksa Haziran, Temmuz ayında temel atardık. Bu kredileri ve hibeleri alabiliyoruz. Çünkü, projelerimiz hazır” dedi.

Başkan Savaş, 2014’ten bu yana Hatay’a 9 yeni Atıksu Arıtma Tesisi kazandırdıklarını, 2123 km içme suyu hattı, 1184 km kanalizasyon ile yağmur suyu hattı, 29 yeni içme suyu deposu ve 228 adet içme suyu sondaj çalışması yaptıklarına dikkat çekerek, “Hatay’da birçok belde varken bazılarında içme suyu şebekesi yoktu. Tekebaşı, Odabaşı, Serinyol gibi birçok beldeye altyapısını biz yaptık” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"