Belen’de klorlama cihazı hedef alındı!

Yayınlanma Zamanı : 15 Haziran 2020 Saat: 14:47

Belen’de klorlama cihazı hedef alındı!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Belen’e bağlı Çakallı Mahallesi’nde bulunan su depolarına yapılan saldırılarda güneş panelli klorlama sisteminin hedef alındığını duyurdu. İdare, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ‘İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği’ne göre klor düzeyinin 0,2 ile 0,5 ppm aralığında verilmesi gerektiğini ve içme suyuna klor verilmesinin mecburiyetini kabul etmeyerek depolara zarar veren kişileri kınadı.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu İçme ve Kullanma Suyu Coğrafi Bilgi sisteminde güncel olarak belirtilen klor düzeyinin Hatay’ın her yerinde uygulandığını açıklayan İdare, içme suyuna kasıtlı olarak klor katılmasını engellemek amacıyla depolarda bulunan klorlama sistemlerine yapılan saldırılar sonucu cihazların zarar gördüğünü ve klorlama yapılamadığı için suyun kirlendiğini aktardı.

Belen halkı sakinlerine sağduyu çağrısında bulunan HATSU Yetkilileri, vatandaşların sağlığını ve geleceğini düşünmeden klorlama işleminin yapılmasına engel olmak isteyen kişileri halkın takdirine bıraktığını söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"