Arsuz Devlet Hastanesi ile ilgili ‘Özel’ açıklama

Yayınlanma Zamanı : 12 Haziran 2020 Saat: 13:22

Arsuz Devlet Hastanesi ile ilgili ‘Özel’ açıklama

Ak Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel, Temmuz ayının başında Arsuz Devlet Hastanesi’nin ihalesinin yapılacağını duyurdu. Arsuz Madenli Su Sporları Merkezi, Yat Limanı ve Hatay Deniz Otobüsü İşletmesi HADO projesi temel atma töreninde Arsuzlulara hastane ile ilgili taahhüt veren Mlletvekili Özel, bu ayın sonunda tamamlanan hastane projesinin, arazinin SİT bölgesi olması dolayısıyla Hatay Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nda tasdik edileceğini ifade etti.

Arsuz Devlet Hastanesi projesinin tamamlandığını belirten Milletvekili Özel, “Geçtiğimiz günlerde Belenli ve Hassalı kardeşlerimize hastane müjdesini verdiğimizde boynunuz bükük kaldı farkındayım. O zaman da açıkladım, şimdi buradan da ifade, beyan ve taahhütte bulunmak istiyorum; 20 bin Metrekare alan üzerine inşaa edilecek 50 Yataklı Arsuz Devlet Hastanemiz, Arsuz hastanemizin projesi bitti. Ancak SİT alanı olması dolayısıyla koruma kurulu tarafından projenin tasdik edilmesi gerekiyor. İnşallah bu ayın sonunda, 25-26’sında Hatay Tabiat Kültürleri ve Koruma Kurulu’ndan projelerimiz onaylanarak geçecek ve temmuz ayının ilk haftalarında Arsuz Devlet Hastanesi’nin ihalesine çıkılacak. Hayırlı-uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"