‘Hatay’a genel bütçeden gelen parayı yeterli gördüler’

Yayınlanma Zamanı : 09 Haziran 2020 Saat: 13:48

‘Hatay’a genel bütçeden gelen parayı yeterli gördüler’

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ilin bölgesel yatırım teşviklerinden yaralanması için Hatay’ın 5’inci teşvik bölgesine alınması adına verilen çabanın karşılık bulamamasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Altınözü Büyükburç ile Kurtmezrası mahalleleri arasındaki yolun açılış töreninde konuyu bir kez daha gündeme getiren Başkan Savaş, Hatay’ın mutlaka 5’inci teşvik bölgesine alınması gerektiğinin altını ısrarla çizdi.

Başkan Savaş, yaptığı konuşmada, “Hatay, Türkiye’deki en kalabalık 11 şehirden biri. Ama biz hala 4. teşvik bölgesinde yer alıyoruz. 5. teşvik bölgesine geçmek için ‘Hatay Halkı Hakkını İstiyor’ adlı kampanyayla imza topladık. 21 günde 517 bin 259 imza topladık. Demek ki; insanlarımızın da bu denli ihtiyacı var. Bu imza kampanyasının sonuçlarını iktidar partisindeki milletvekillerimizle paylaştık. Ama bu isteğimiz karşılık bulmadı. Bazıları, ‘Hatay zaten hakkını alıyor’ dedi. Hatay’a genel bütçeden gelen parayı yeterli gördüler” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"