Kadınlar, yaşamak için haykırdı!

Yayınlanma Zamanı : 28 Mayıs 2020 Saat: 14:29

Kadınlar, yaşamak için haykırdı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İskenderun Kadın Kolları Başkanı Nurhayat Kılınç, partili kadınlarla birlikte, yaşam hakkı ellerinden alınan tüm kadınların sesi olmak amacıyla, bir kez daha yetkililere ‘Kadın cinayetlerini durdurun” diye haykırdı. CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu’nun da destek verdiği CHP’li kadınlar, bayram günü dahi elini kana bulayan erkek zihniyetinin hayattan kopardığı Zeynep Şenpınar öğretmeni rahmetle anarken, kadına şiddeti de lanetledi.

“Söylenecek söz kalmadı”

Kadın katliamlarının durdurulması için caydırıcı politikaların hayata geçirilmesi gerektiğini söyleyen Nurhayat Kılınç, “Söylenecek söz kalmadı. Kadın katliamlarının durdurulması için faillerin hak ettiği cezayı almasını talep ediyoruz. Sesimizi bir kez daha yükseltiyoruz ve kadın cinayetlerini durdurun diyoruz. Bugün bazı iktidar vekilleri 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin önlenmesine dair kanuna imza attılar, hiç yürekleri sızlamadan elleri titremeden. Biz buradan CHP Kadın örgütleri olarak, iktidara sesleniyoruz; Aile ve Çalışma Bakanlığına sesleniyoruz; kadın cinayetlerinin son bulması için gerekli kanunları çıkarın. Biz kadınların yaşam biçimlerimizin değerlendirilmesi hakkını kimseye, özellikle de erkek egemenliğine vermemeye kararlıyız. Bu alanda mücadelemizi sürdüreceğiz. Zeynep Şenpınar’ın ailesine sabır, Allahtan rahmet diliyoruz. Nurlar içinde yatsın. Ayrıca Bayramdan bu yana katledilen Ceren Kultaş ve Fatma Günay’a Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz” dedi.

“Buna sebep olan tüm sorumluları lanetliyorum”

Kadına yönelik yapılan şiddeti lanetleyen CHP İskenderun İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu da, “Siyasi iktidarın acemice uygulamaları yüzünden oldukça sıkıntılı günler yaşıyoruz. Çocukların istismarcıları ile evlenmeleri halinde istismar suçunu işleyen faile cezasızlık getirmeye yönelik yasa teklifinin gündeme gelmesi, Zeynep Şenpınar, Ceren Kultaş, Fatma Günay ve ismini sayamadığım birçok kadının cinayete kurban gitmesi ve buna göz yumulmasını ibretle görmekteyiz. Ben buna sebep olan tüm sorumluları buradan lanetliyorum. Siyasi iktidarın acemice uygulamaları yüzünden toplum olarak daha çok sıkıntılı günler yaşayacağız. Acımız büyük, üzüntümüz derin. Ben vefat eden tüm kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"