Atatürk’ün ‘Hediye’si böyle olur!

Yayınlanma Zamanı : 07 Mayıs 2020 Saat: 15:17

Atatürk’ün ‘Hediye’si böyle olur!

Hatay/Defne Gümüşgöze İlkokulu öğrencisi Hediye Balcı, TBMM’nin açılışının 100. yılı nedeniyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen “Bana 23 Nisan’ı Anlat” adlı kısa video yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

İzmir Rotary Kulübü tarafından düzenlenen yarışmaya sınıf öğretmeni Selda Çolakoğlu’nun yönlendirmesiyle katılan 8 yaşındaki Hediye Balcı; Atatürk sevgisini ve O’na minettarlığını yazmış olduğu şiiriyle birinci seçilerek tablet ödülü kazandı.

Öğretmen Selda Çolakoğlu öğrencisi Hediye Balcı’nın başarısıyla gurur duyduğunu ve çok mutlu olduğunu söyleyerek, “Hediye’yi arayıp birinci olduğunu söylediğimde sevinçten çığlık attı ve bana “Öğretmenim; ben dün akşam Hıdrellez nedeniyle tablet resmi çizip, gül ağacına bağlamıştım. Dileğim oldu işte! Hem de çok çabuk oldu!” diyerek mutluluğunu ifade etti. Her meslektaşım gibi tüm öğrencilerimi Atatürk ilkelerine göre yetiştirmeye çalışıyorum. Henüz 8 yaşındaki Hediye büyük bir başarıya imza attı. Bugünün küçüğü, yarının büyüğü Hediye ile gurur duyuyorum” dedi.  

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"