Yanıbaşımızdaki tehlikeye dikkat!

Yayınlanma Zamanı : 28 Mart 2020 Saat: 12:30

Yanıbaşımızdaki tehlikeye dikkat!

2018 TÜBA-GEBİP ödüllü Hacettepe Üniversitesi’nin Hataylı öğretim üyesi Doç Dr. Gazi Huri, Corona virüsü salgınında  gözden kaçan cep telefonlarındaki tehlikeye dikkat çekti. Dünyanın gündeminde olan ölümcül corona virüs salgınıyla başa çıkabilmek için özellikle hijyen kurallarına uyulması gerektiğinin altını çizen Huri, yanımızdan ayırmadığımız, her daim elimizde veya cebimizde taşıdığımız cep telefonlarının taşıdığı riskin gözardı edilmemesi gerektiğini belirterek, mutlaka günde bir defa ıslak mendille silinmesi gerektiğini vurguladı.

Telefonların doğrudan yüze temas ettiği için büyük risk taşıdığını belirten Doç. Dr. Gazi Huri, cep telefonu temizliğini de şöyle anlattı: “Günde ortalama 2.617 defa ekranına dokunduğumuz akıllı telefon temizliğinde; 1. Dezenfektan spreylere gerek yok. 2. Islak mendiller yeterli. 3. Günde 1 defa (supheli temas yoksa) mutlaka silinmeli. 4. En önemlisi de temiz eller.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"