YKS TARİHİNE ERTELEME

Yayınlanma Zamanı : 27 Mart 2020 Saat: 21:27

YÖK, normal takvime göre 21-22 Haziran tarihlerinde yapılması öngörülen YKS’nin, 25-26 Temmuz’da yapılacağını duyurdu.  YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın açıklamalarına göre, Bahar döneminde sadece uzaktan eğitim yapılacak. Üniversitelerde program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak. YKS, 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

DİNGİN ZİHİNLE HAZIRLANSINLAR

YKS’nin, 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılmasının gerekçesini açıklayan Saraç, “ Bu kararı almamızdaki neden tedbirli olmak ve öğrencilerimizin daha salim ve dingin bir zihinle hazırlanarak bu imtihana girmesidir. ÖSYM ile bu takvimi birlikte sürdürüyoruz. Öğrencilerimiz ve ailelerimiz rahat olsun. Bu konudaki planlamalarımız tamam. Sınavda sorulacak sorular, bu soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Yükseköğretime giriş sınavlarının ortaöğretimi desteklemesi gerektiğinin farkındayız. Sınava girecek öğrencilerimiz şu açıdan rahat olsunlar. Daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacak. Fırsat eşitliği ve sosyal adalet bizim vazgeçmeyeceğimiz bir esasımız.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"