Büyüme ‘İSTE’ğine YÖK’ten onay

Yayınlanma Zamanı : 15 Mart 2020 Saat: 11:15

Büyüme ‘İSTE’ğine YÖK’ten onay

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) bünyesinde Havacılık ve Uzay Mühendisliği açılmasının yanırısa, Erzin ve Dörtyol’da yüksekokul, Dörtyol MYO’da iki yeni bölüm, İskenderun MYO’da da yeni bölüm açılması ve 40 yeni öğrenci alımına onay verdi.

İSTE Rektörlüğü’nün Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde Havacılık ve Uzay Mühendisliği açılması, Erzin Organize Sanayi Bölgesi(OSB) Meslek Yüksekokulu ve Dörtyol Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulması ile Dörtyol MYO bünyesinde ‘Endüstri Ürünleri tasarımı ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı açılması teklifleri, YÖK toplantısında incelenerek, 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca uygun görüldü.

Türkiye’de bir ilk!

YÖK ayrıca, İSTE Rektörlüğü’nün daha önce açılması kabul edilmiş olan İskenderun Meslek Yüksekokulu(İMYO) İnsansız Hava Aracı Teknoloji ve Operasyonları Programına 2020-2021 eğitim öğretim yılında 40 öğrenci alınması ve aynı yüksekokulda Hibrit ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi Programı açılması teklifini de onayladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"