İSTE’de çocuklar beyaz önlüklerini giydi!

Yayınlanma Zamanı : 26 Şubat 2020 Saat: 10:30

İSTE’de çocuklar beyaz önlüklerini giydi!

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Çocuk Üniversitesi “Akademi Programı” Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Önlük Giydirme Töreni’ ile başladı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) çatısı altında; araştırma ve eğitim-öğretimin yanı sıra, sanatsal ve bilimsel faaliyetlerle çocukların bilişsel ve duyusal, sosyal, kültürel ve sportif olarak çok yönlü gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurulan İSTE Çocuk Üniversitesi 9 hafta sürecek ücretsiz 2020 Akademi Programı’nın açılış tören yoğun ilgi gördü.

Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda akademi öğrencileri ve velilerinin katılımı ile gerçekleştirilden tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İSTE Çocuk Üniversitesi koordinatörü Öğr. Gör. Vasfiye Korkmaz’ın açılış konuşması ile başladı. Dr. Öğr. Üyesi Şehrinaz Gündüz ve Öğr. Gör. Candan Işık Güçel’in klarnet konseri ve İSTE Çocuk Üniversitesi akademi öğrencilerine ait piyano ve gitar resitali ile devam eden törende, İSTE Dörtyol Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından kukla ve tiyatro-dans gösterisi yapıldı.

Tek tek isimleri okunarak beyaz önlüklerini giyen ve daha şimdiden üniversiteli oldukları için mutlulukları gözlerinden okunan akademi öğrencileri, daha sonra ilk derslerini almak üzere sınıflarının yolunu tuttu.

9 hafta boyunca, hafta sonları İSTE’de İngilizce, Bilgisayar Programlama, Müzik, vb. gibi dersleri alacak olan akademi öğrencileri, Üniversitenin laboratuvarlarında deneyler yapacak ve ayrıca 5. Teknoversite Günleri ile TEKNOFEST 2020 için de projeler hazırlayacaklar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"