Bölge trafik, sürücüleri uyardı

Yayınlanma Zamanı : 13 Şubat 2020 Saat: 16:37

Bölge trafik, sürücüleri uyardı

Hatay Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Defne -Yayladağı yolunu kullanan araç sürücüleri için kar lastiği ve zincir kullanımı uyarısı yaptı. Yoldaki buzlanma dolayısıyla araçların zor anlar yaşadığını belirten ekipler, zaman zaman Karayolları ekiplerinin kar temizliği noktasında daha verimli çalışabilmesi amacıyla trafik akışının kesildiğini duyurdu.

Hatay Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden karla mücadele çalışmaları kapsamında araç sürücülerine uyarıda bulundukları açıklama şöyle: “13 Şubat 2020 günü itibariyle Defne – Yayladağı yolu üzerinde hali hazırda kar yağışı ve zeminde buzlanma devam etmektedir. Bölgesel olarak sis mevcut olup, zaman zaman çalışmaların hızını azaltmaktadır. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı 5930, 5938 ve 5940 kod nolu ekipler bölgedeki çalışmalara destek vermektedirler. Ayrıca Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Defne Bindirmeli Yol Uygulama Noktası karşısında Yayladağı istikametine gidecek olan araçlara buzlanma ile alakalı, kar lastiği ve zincir kullanımı ile ilgili bilgi vermektedir. Zaman zaman, personelimiz trafik akımını keserek Karayolları ekiplerinin kar temizliği noktasında daha verimli çalışabilmesi için gerekli şartları sağlamaktadır. Temizlik yapılan bölgelerde Ekiplerimizin kontrolünde trafik akımını sağlanmaktadır. Karayolları ekipleri de kar kürüme, tuzlama ve solüsyon çalışmalarına devam etmektedir. İlgili tüm kurumlarla koordinasyon halinde olunup gelişmeler takip edilmektedir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"