Hatay Devlet Hastanesi jinekolojide de hamle yaptı

Yayınlanma Zamanı : 21 Ocak 2020 Saat: 19:22

Hatay Devlet Hastanesi jinekolojide de hamle yaptı

Hatay Devlet Hastanesi Jinekolojik Onkoloji Doktoru Hülya Ayık Aydın, hastane bünyesinde başarılı bir ameliyat daha gerçekleştirdi. Ağrılı adet şikâyetiyle polikliniğe gelen 52 yaşındaki A.E isimli hastaya yapılan tetkik ve muayene sonrasında Adenomyozis tanısı konuldu.
Hastası E.A’nın cerrahi bir operasyonla sağlığına kavuştuğunu belirtirken, Adenomyozis hakkında da bilgiler veren Dr. Aydın, “Adenomyozis, rahim iç yüzeyini kaplayan Endometrium dokusunun rahim kas tabakasına büyümesiyle ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Rahim boyutlarında büyüme ağrılı ve ağır adet dönemleri gibi belirtilere neden olmaktadır. Hastamıza, adenomyozis nedenli histerektomi(rahmin cerrahi olarak çıkarılması) ameliyatını başarılı bir şekilde uyguladık. Postop dönemde herhangi bir sorunu olmayan hastamız şifayla taburcu edildi” dedi.

Kısa surede normal hayatına dönen A.E de, rutin poliklinik kontrollerinin gerçekleştirilmesinin akabinde başta Dr. Hülya Aydın olmak üzere, hastane yönetimine teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"