İyi bayramlar…

Yayınlanma Zamanı : 14 Ocak 2020 Saat: 7:00

İyi bayramlar…

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, her dinden ve kültürden  vatandaşların özel günlerini ve bayramlarını bir arada kutladığı ilçede Alevi vatandaşların bugün kutlayacağı Ras-El Seni(Rumi yılbaşı) Bayramı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Rumi-(Şemsi) miladi takvime göre yeni yılın başlangıcı sayılan ve her yıl geleneksel olarak 14 Ocak’ta kutlanan Ras-El Seni gibi özel günlerin birlik, beraberlik, dayanışma, paylaşma ruhunu güçlendirdiğini söyleyen Kaymakam Musa Sarı, “Farklılıkları zenginlik sayan bir anlayış temelinde birliğimiz ve kardeşliğimizin daim olacağı nice güzel seneler diliyorum. Hatay, renkleriyle iç içe birlik halinde bir şehir olduğunu ve kenetlenerek daima geleceğe yürüyen dünyaya emsal olan hoşgörüsünü bir her zaman ortaya koymuştur. Bu anlamda Alevi hemşerilerimizin her yıl kutlayarak karşıladığı Hicri Takvimin ilk günü sayılan Ras-el Seni’nin hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"