Ras-El Seni Kutlu Olsun

Yayınlanma Zamanı : 13 Ocak 2020 Saat: 16:30

Ras-El Seni Kutlu Olsun

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, farklı kültür, gelenek ve inançların birbirine sımsıkı kenetlendiği medeniyet ve hoşgörü şehri Hatay’da, Alevi vatandaşlar tarafından her yıl 14 Ocak’ta kutlanan “Ras-el Seni” Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Savaş, Hatay’daki birlik ve kardeşliğin daim olmasını temenni ederek yayınladığı mesajında, “ Hatay, renkleriyle iç içe bir şehir olduğunu ve kenetlenerek daima geleceğe yürüyen dünyaya emsal olan hoşgörüsünü bir kez daha ortaya koymuştur. ‘Ras-el Seni’ Yüzyıllardır kutlanan, birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek dostluklarımızı sağlamlaştıran, manevi duyguların yoğunlaştığı önemli bir gündür. Halkımızın bu önemli bayramları kardeşlik içinde her yıl kutlamaları manevi değerlerimizi yaşatarak kültürel değerlerimize sahip çıkılması açısından oldukça önemlidir. Farklılıkları zenginlik sayan bir anlayış temelinde birliğimizin ve kardeşliğimizin daim olacağı nice güzel seneler diliyorum. Bu anlamda başta Hatay’daki Alevi hemşehrilerim olmak üzere tüm Alevi vatandaşların ‘Ras-el Seni’ bayramını kutluyor; birliğimizin, beraberliğimizin pekişmesine ve hayırlara vesile olmasını diliyorum ” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"