CHP Hatay’da kongre hareketliliği!

Yayınlanma Zamanı : 13 Ocak 2020 Saat: 19:12

CHP Hatay’da kongre hareketliliği!

CHP Hatay İl Başkanı Av. Halil İbrahim Özgün, partilerinin kongre süreci ve son gelişmelerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, il başkanlığı görevini üstlendiği süre boyunca ”parti içi iktidarı değil, partinin iktidar olmasını” hedeflediğini söyledi. İl başkanlığına yeniden aday olup, olmayacağıyla ilgili açıklamayı Genel Merkezin iradesi şekillendikten sonra paylaşacağına vurgu yapan Özgün, başarılı çizgisinin de hem içeride hem de dışarıda rahatsızlık oluşturduğunun altını çizdi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak ve uzlaşı adayı yönündeki talimatları ve en doğru kararla devam edilmesi gerektiği fikrine destek veren Özgün, “Önümüzdeki kurultayın CHP’nin iktidar kurultayı olacağına inancım tamdır. İktidara yakın olduğumuz noktada, ‘Ben’ yerine ‘Biz’ demeyi, ortak aklı çalıştırmayı, kolektif çalışmayı, hırslarından arınmış bir takım oyuncusu olmayı çok ama çok önemsedim. Her türlü kudretliye karşı, hakkı ve mazlumu savundum. Güç ve imkânlar karşısında eğilmedim. İl başkanlığım sürecinde parti içi çalkantıları dindirerek, Büyükşehir Belediyesini farkla kazanmış ve ilçe belediye sayısını artırmış bir il başkanı oldum. Son kongre sürecinde, gerek mahalle gerekse İlçe kongrelerinde başarılı sonuçlar aldık. CHP’nin demokratik olgunluğu en üst düzeyde sergilemesini sağladık. Bu başarılı süreç sonrasında, yeniden İl başkanlığına aday olmam noktasında, tabanımızın ortaya koyduğu tavır sebebiyle, partililerimize teşekkürü bir borç biliyorum. Adaylık konusunda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak ve uzlaşı adayı yönündeki talimatları ve partimizin iktidara yakınlığı sebebiyle en az hatayla ve en doğru kararla devam edilmesi gerekliliği, her CHP’li gibi beni de bağlayan bir sorumluluktur. Bu süreçle ilgili Genel Merkezimizle görüşmelerimiz devam etmektedir. Sonlandırılmış bir süreç yoktur. Genel Merkezimiz şahsımı ya da bir başka şahsı İl başkanlığı için uygun görmüş değildir. Hal bu iken, beraber yol arkadaşlığı yaptığımız bazı arkadaşlarımızın da içinde olduğu hatalar zincirini tasvip etmediğimi belirtmek isterim. Genel Merkezimizin iradesi şekillenmeden, mevcut İl başkanı ve kongre süreçlerinin mimarlarından biri olarak benim bilgim ve onayım olmadan, apar topar bir aday açıklamasına girişilmesi isabetli olmamıştır. Adaylığımla ilgili ya da kimin adaylaştırılması gerektiğiyle ilgili açıklamayı, Genel Merkezimizle istişare ettikten sonra paylaşacağım. Bu çerçeveden uzaklaşan, partinin iktidarı yerine şahsi iktidar ve menfaatlerini gözeten kişi ya da süreçleri, Cumhuriyet Halk Partililerin takdirlerine bırakıyorum. En doğru kararları Biz vereceğiz! Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi!” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"