Bu oryantasyon Arsuz tarımına iyi gelecek

Yayınlanma Zamanı : 09 Aralık 2019 Saat: 14:32

Bu oryantasyon Arsuz tarımına iyi gelecek

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “İşbirliği Protokolü kapsamında düzenlenen Oryantasyon Eğitimini başarıyla tamamlayan personele sertifikalarını törenle dağıttı.

Arsuz Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa Kaymakam Musa Sarı’nın yanısıra Tarım ve Orman Müdürü Serkan Yılmaz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muammer Onay ve personeller katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde, Arsuz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerine açılan kurslarda, kursiyerler tarımsal ve ekolojik kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamak, kırsal alanda yaşam standartlarını yükseltmek, ülkemiz ve dünya pazarının ihtiyacı olan güvenilir gıdaya ve kaliteli tarım ürününe erişilebilirliği sağlamak, tarım sektöründe, üretimde bulunanların eğitimlerine yönelik çiftçi kurslarının düzenlenmesi, çiftçi çocuklarına ve gençlere el sanatlarını öğreterek istihdam oluşmasına, kırsal ekonominin çeşitlendirilmesine bilinçli lider çiftçiler yetiştirme eğitimi aldı.

Kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını teslim eden Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kursiyerleri tebrik ederek, bölgedeki tarım potansiyele dikkat çekti ve kursların ilçe tarımına katkı sunacağını söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"