Eski kaymakam, yargıda arabuluculuğu anlattı!

Yayınlanma Zamanı : 06 Aralık 2019 Saat: 11:20

Eski kaymakam, yargıda arabuluculuğu anlattı!

İskenderun eski Kaymakamı Av. H.Hasan Özyiğit, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası(İTSO) üyelerini arabuluculuk sistemi hakkında bilgilendirdi. İTSO meclis üyeleri ve iş insanlarının katıldığı seminerde, tecrübelerini paylaşan Özyiğit, sunumunda ticari uyuşmazlıklar başta olmak üzere şirket ve şahsi kişiler arasında yaşanan uyuşmazlıklar hakkında detaylı bilgiler verdi.

Yasalara uygun Arabuluculuk konularında bilgiler veren Özyiğit, “Sosyal ve ekonomik büyüme, bu alandaki ilişkilerde de bir gelişim ve değişimi beraberinde getirmektedir. Bu gelişim ve değişimle doğru orantılı olarak yeni hukuki ilişkiler ve kurumlar ortaya çıkmakta; yargı mercilerine intikal eden uyuşmazlıklar da çeşitlenerek artmaktadır. Bu uyuşmazlıklara süratle ve adaletle yanıt vermek, ihtilafları kalıcı biçimde çözerek yeni ihtilafların doğmasına engel olmak, bütün hukuk sistemlerinin ortak amacıdır. Türkiye de yargı sistemini daha etkili, verimli ve hızlı çalışan bir mekanizma olarak geliştirmek için kararlı adımlar atmaktadır. Bu adımlardan biri de arabuluculuktur” dedi.

Özyiğit, seminerin sonunda katılımcılarını sorularını cevapladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"