Kaymakam Yönden, ziyaretleriyle yürekleri fethetti

Yayınlanma Zamanı : 05 Aralık 2019 Saat: 19:52

Kaymakam Yönden, ziyaretleriyle yürekleri fethetti

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla ilçedeki kadın derneklerini ziyaret etti.

Anneler Derneği’nin akabinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni ziyaret eden Kaymakam Yönden, 5 Aralık 1934 tarihinde kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 85. Yıldönümünü dolayısıyla bütün kadınların 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü kutladı.

Türk Anneler Derneği 2’nci Başkanı Suna Özerden ve yönetim kurulu üyeleri  ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şube Başkanı Emine Kurbal ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra öğrencilerinin de katılımıyla hoşsohbet ortamında bir araya gelen Kaymakam Yönden, “ En ulvi bir görev olan Annelik başta olmak üzere, toplumumuzu şekillendirmek, faydalı bireylerin yetişmesinde önemli bir rol üstlenmek gibi görevlerinin yanı sıra istihdam ve üretime katkıda bulunan bir iş kadını olarak da birçok ulvi görevleri başarıyla ifa etmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle de ifade edildiği gibi “Şuna kani olmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir” yaklaşımını şiar edinerek, kadınlarımızı toplumsal yapımız ile devlet ve millet yapımızın odağında tutuyor ve onları önemsiyoruz.  Bu duygu ve düşünceler çerçevesinde; Her an varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerin eğitimi ve yetişmesinde sevgi, şefkat ve merhamet kucağı olan, her şeyimizi borçlu olduğumuz kadınların mevcut haklarının korunması ve yeni kazanımların sağlanması temennisiyle, şehit ve gazilerimizin elleri öpülesi anneleri ve muhterem eşleri başta olmak üzere, sizlerin ve tüm kadınlarımızın “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü” dolayısıyla canı gönülden tebrik ederim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"