Çocukluk kanserlerinde beklenen tehlike ürküttü!

Yayınlanma Zamanı : 21 Kasım 2019 Saat: 11:49

Çocukluk kanserlerinde beklenen tehlike ürküttü!

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası, İskenderun Körfez Lions Kulübü işbirliğiyle ‘Çocuk Kanserleri’ konulu konferans düzenledi.

İTSO ve kulüp üyelerine yönelik düzenlenen konferansın konuşmacısı tıp eğitimi alanında Türkiye’nin çıtasını yükselten ve yeni eğitim modellerinin yaratıcısı Hacettepe Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İskender Sayek oldu.

Katılımcılara, ‘Çocuk kanserleri konusunda farkındalık oluşturmak, erken teşhis ve alınacak önlemlerle’ ilgili önemli bilgiler veren Sayek, ‘Erişkin tümörler, çocuk çağı tümörleri hakkında da katılımcıları bilgilendirirken, çocuklarda beklenen kanser sayısının ABD’de yılda 12 bin 500, Türkiye’de ise 2 bin 500, 3 bin olduğuna dikkat çekti.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen konferansın sonunda İTSO Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Prof. Dr. İskender Sayek’e günün anısına plaket takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"