Endüstri 4.0’a doğru yapay zeka

Yayınlanma Zamanı : 19 Kasım 2019 Saat: 13:30

Endüstri 4.0’a doğru yapay zeka

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Konferans Salonu’nda ‘2. Uluslararası Endüstri 4.0’a doğru Uluslararası Yapay Zekâ Konferansı’ düzenlendi.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) ikincisi düzenlenen ‘Endüstri 4.0’a doğru Uluslararası Yapay Zekâ Konferansı’nda (International Conference on Artificial Intelligence Towards Industry 4.0); yurtiçi ve yurtdışındaki üniversitelerden gelen akademisyenlerin ve iş dünyasından gelen değerli katılımcıların Yapay Zekâ ve Endüstri 4.0 alanında yaptıkları çalışmalar sunuldu. Konferansta; Kaunas Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Darius Andriukaitis, LimakPort Bilgi Teknolojileri ve Teknik Servis Direktörü Kubilay Gürbüz ve Vestel Üretim Uzmanı Ahmet Kemal Tozkar, Endüstri 4.0 ve Yapay Zekâ konularındaki birikim ve çalışmalarını paylaştı.

Türkiye, Rusya, Cezayir, Etiyopya, Mısır, Suriye, Makedonya, BAE, Amerika ve İngiltere’yi içeren 10 farklı ülkeden toplam 142 katılımcının yer aldığı Konferans’ta, 72 adet bilimsel çalışma yer aldı.

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu katılımcıları İSTE’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yapay zekâ uygulamalarının tüm bilim dalları ve gündelik yaşam için önemini giderek artırdığını, bu konuda yapılmış ve yapılacak çalışmaların bu nedenle çok değerli olduğunu belirtti.

LimakPort Bilgi Teknolojileri ve Teknik Servis Direktörü Kubilay Gürbüz, ‘Liman Lojistiğinde Endüstri 4.0 Uygulamaları’ konulu konuşmasında ithalat ve ihracatta aksamalara neden olmamak ve işlemleri hızlandırmak amacıyla geliştirilen teknolojiler hakkında dinleyicileri bilgilendirdi.

Litvanya Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nden Öğretim Üyesi Prof. Darius Andriukaitis; ‘Endüstri 4.0 Bağlamında Metropollerin Trafik Yoğunluğunun Çözülmesi’ içerikli bir sunum gerçekleştirdi. Sensörler ve yapay zekâ alanlarının bu kapsamdaki güncel kullanım alanlarını dinleyicilere aktardı.

Vestel Üretim Uzmanı Ahmet Kemal Tozkar ise; ‘TV Anakart Montaj Hatlarında Yalın Üretim’ başlıklı konuşmasıyla Endüstri 4.0 yolunda anakart üretiminin önemini, Vestel şirketinde Endüstri 4.0 kapsamında güncellenen üretim hatlarının tanıtımını yaparak, yapay zekâ teknolojilerinin önemine değindi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"