‘Çocuklar gülerse, dünya güler’

Yayınlanma Zamanı : 19 Kasım 2019 Saat: 14:06

‘Çocuklar gülerse, dünya güler’

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, geleceğimiz olan çocukların sevgi, şefkat, barış ve hoşgörü ortamı içerisinde yetiştirilmelerinin önemine dikkat çekti.

Bugüne anlam katan sevgili çocukların Çocuk Hakları Günü’nü kutlayan Kaymakam Yönden, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme, en geniş kabul gören insan hakları belgesi olmakla birlikte 20 Kasım 1989 tarihinde onaylanan bu sözleşme marifetiyle artık çocukların haklarının yasalar tarafından da tanınmasına imkan sağlamıştır. Bu doğrultuda 20 Kasım günü tüm dünya da “Çocuk Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.

Hepimizin malumudur ki bir ülkenin geleceği çocuklardır. Bu nedenle çocukların özel bir duyarlılığa ve özel bir korunmaya ihtiyaçları vardır. Çocuklarımıza daha güzel ve müreffeh bir ortam sunduğumuzda kendi geleceğimizi de teminat altına almış oluruz. Her bir çocuk öncelikle sağlık ve başta olmak üzere diğer tüm imkânlardan yararlanma ve barış dolu bir dünyada hayatın tüm güzelliklerini yaşama hakkına sahiptir. Hepsi birer nadide çiçek olan sevgili çocuklarımızı tehlikelerden ve zararlı alışkanlıklardan koruyarak gelişmelerine ortam hazırlamak ve dünyamızı bir çiçek bahçesine çevirmek tüm ülkelerin ve insanların gönüllü gayretleriyle mümkün olacaktır.

Çocuklarımız yarınlarımızdır gerçeği ile hareket ederek, çocuklarımıza yapılan yatırım geleceğe yapılan bir yatırım olduğu bilinciyle ülkemizde çocuk haklarının en yüksek düzeye getirilmesi amacıyla son yıllarda birçok önemli girişimde bulunulmasının yanı sıra bu yöndeki çalışmalar ise ciddiyet ve kararlılıkla devam etmektedir.

Hepimizin malumudur ki bugünün çocuklarının sevgi, şefkat, barış ve hoşgörü ortamı içerisinde yetiştirilmeleri hâlinde, gelecek kuşaktaki tüm çocukların böyle bir dünyada yaşama ümidi bir o kadar yeşerecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan sevgili çocuklarımızın Çocuk Hakları Günü’nü en kalbi duygularımla kutlarken, tüm çocuklarımızı en derin sevgi ve şefkatle gözlerinden öpüyorum.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"