Yeşilin en çok yakıştığı kent fidan dikmeye hazır

Yayınlanma Zamanı : 08 Kasım 2019 Saat: 15:01

Yeşilin en çok yakıştığı kent fidan dikmeye hazır

Arsuz Kaymakamı Musa Sarı,  Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilde 2023 noktada 11 milyon fidanın toprakla buluşacağı ‘Geleceğe Nefes’ kampanyasına bütün Arsuzluları destek olmaya davet etti.

11 Kasım 2019’da saat 11:11’de 3 saatlik zaman dilimi içerisinde fidanların toprakla buluşacağı kampanya kapsamında Arsuz’da da aynı gün Işıklı Mahallesi’ndeki ağaçlandırma sahasında olacaklarını ifade eden Kaymakam Sarı, daha yeşil bir Arsuz ve daha yeşil bir Türkiye için geleceğe nefes olacaklarını vurguladı.

Herkesi, 11 Kasım’da saat:10.30’da Işıklı Mahallesi’ndeki ağaçlandırma sahasında buluşmaya davet eden Kaymakam Sarı, “Ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, özellikle son aylarda çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma konusunda vatandaşlarımızın yoğun taleplerine karşılık vermek konusunda farkındalığı arttırmak maksadıyla 11Kasım 2019 günü saat 11.11’de 81 ilimizde aynı anda 3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde ülke genelinde 11 milyon adet fidanı toprakla buluşturacağız. Biz DE Arsuz Kaymakamlığı olarak, ‘Geleceğe nefes’ hareketliliğini destekliyor ve tüm Arsuz halkımızı ağaç dikim törenine bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"