Eğitimde, Erasmus ve Avrupa 2020 Stratejisi

Yayınlanma Zamanı : 26 Eylül 2019 Saat: 13:31

Eğitimde, Erasmus ve Avrupa 2020 Stratejisi

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Proje Birimi ile Antakya Uğur Okulları işbirliğinde düzenlenen Erasmus+ Çalıştayı’nda kursiyerlere Erasmus+ projelerinin içeriği, amacı, faydaları ve başvurma yöntemleri anlatıldı. 

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Proje Biriminden dört eğitmen eşliğinde ve Hatay genelinden 34 öğretmenin katılımı ile iki gün süren bir çalıştayda, Erasmus+ Programı ile eğitim, gençlik ve spor alanlarında yeni ihtiyaçlara yönelik Avrupa 2020 stratejisi hedeflerine uygun olarak farklı sektörler arasında işbirliğini teşvik eden daha etkili araçlar sunulması, okul eğitim alanına özel olarak ise eğitimde kaliteyi artırmayı, program ülkelerindeki okullar ve eğitim personeli arasında işbirliğini güçlendirmek hedeflendi.

Antakya Uğur Okulları Müdürü Kenan Attar, Türk Milli Eğitimine ve Hatay’da eğitime katkı sağlayacak bu tip projelere kapılarının her daim açık olduğu belirterek, tüm okullar ile işbirliği içinde olup gelişimi sürdürmek istediklerine dikkat çekti.

Plaket ve sertifika takdimi öncesi yaptığı konuşmada tüm katılımcılara teşekkür eden Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mustafa Köse de, “Okullarımızın sadece derse değil bireysel anlamda hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin proje üreterek dünyayı tanımaya, kültürlerarası iletişime ve en çok kendini geliştirmeye ihtiyacı var” dedi. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"