Türk savaş Gemisi TCG Karpaz’a yoğun ilgi

Yayınlanma Zamanı : 30 Ağustos 2019 Saat: 17:05

Türk savaş Gemisi TCG Karpaz’a yoğun ilgi

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Donanma Komutanlığı’na bağlı iki gemi, İskenderun’da vatandaşların ziyaretine açıldı.

İskenderun Şehir İskelesi’nde, Türk Donanmasının halkla buluştuğu TCG Karpaz P1213 Modern Savaş Gemisi ile Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı Botu’nu gezmek için vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 Ziyaretçiler, askeri personel tarafından belirli sayı ve aralıklarla gemiye alınırken, şehit ve gazi ailelerinin de ilgi gösterdiği etkinlikte askeri personel geminin donanımlarını anlattı.

10.00 – 12.00 ile 14.00 – 17.00 saatleri arasında halka açılan gemileri İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel ve Suzan Şahin, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun Deniz Üs Komutanı Fuat Gedik, İSTE Rektörü Türkay Dereli de ziyaret etti.

Askeri erkanın da hazır bulunduğu ziyaretlerin ardından, ilçe protokolü vatandaşlarla birlikte İskenderun Körfezi’nde sahil botu gezinti yaptı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"