Er meydanının Hanımağası

Yayınlanma Zamanı : 26 Ağustos 2019 Saat: 17:32

Er meydanının Hanımağası

Yayladağı tarihinde ilk kez kadın güreş hanımağası olarak 19’uncu  Aba Güreşleri Kültür ve Sanat Festivali’nde güreşlere öncülük eden AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik, Ata sporlarının gelecek nesillere aktarılması için çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Giydiği kıyafetli festivalin ilgi odağı olmayı başaran Çelik, Dünya Aba Güreşi ve Geleneksel Sporlar Federasyonu Asbaşkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek ve Yayladağı Belediye Başkanı Başkanı Mustafa Sayın ile birlikte kıyasıya mücadelenin ardından Başpehlivan ünvanını kazanan Barış Güngör’ü tebrik etti.

Çelik, “Yayladağı ilçemizde gerçekleştirilen, Yayladağı Belediyemiz ve şahsımın Hanımağa ünvanı ile ev sahipliği yaptığı ve Ata Sporlarımızdan olan 19.Aba Güreşi Kültür ve Sanat Festivalinde Başpehlivan ünvanını kazanan Barış Güngör’ü ve festivale katılan tüm sporcuları tebrik ediyorum. Ata sporlarının yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"