Kadınların toplumdaki önemine bir de bu ‘Yönden’ bakın!

Yayınlanma Zamanı : 24 Ağustos 2019 Saat: 9:50

Kadınların toplumdaki önemine bir de bu ‘Yönden’ bakın!

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, 10 yaşındaki kızının önünde vahşice katledilen Emine Bulut cinayetiyle ilgili yaptığı açıklamada kadınların yanındayız mesajı verdi. Türkiye’yi yasa boğan olayda küçük bir kızın ‘Anne lütfen ölme’ demesini, bir annenin de ’Ölmek istemiyorum’ şeklindeki haykırışını unutamayacağını ifade eden Kaymakam Yönden, kadınlara yönelik her türlü öfkenin, şiddettin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğuna vurgu yaptı.

Kadının toplumdaki önemine dikkat çeken Yönden, “Annelik görevi başta olmak üzere, toplumsal yapıyı şekillendiren, topluma faydalı bireylerin yetişmesinde önemli bir rol üstlenen, üretime katkıda bulunarak birçok ulvi görevleri yerine getiren kadınlarımız toplumsal hayatımız ile devlet ve millet yapımızın odağında yer almaktadır.“Cennet annelerin ayakları altındadır” buyruğuna bizleri muhatap kılan bir anlayışın mensupları olan bizler, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü öfkenin, şiddettin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da bu şekilde olmaya kararlılıkla devam edeceğimizden zerre-i miskal kadar şüpheniz olmasın. Yaşamımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, nesillerimizin eğitiminde ve yetişmesinde sevgi ve şefkat kucağı olan, asil duyguların kaynağı ve faziletin eşsiz timsali kadınlarımız yalnız değildir”dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"