Vali Doğan, Gadir-i Hum sevincini ikiye katladı!

Yayınlanma Zamanı : 19 Ağustos 2019 Saat: 17:59

Vali Doğan, Gadir-i Hum sevincini ikiye katladı!

Hatay Valisi Rahmi Doğan, il protokolü ile birlikte Hazreti Muhammed(SAV)’in Veda Haccı dönüşünde Hazreti Ali’yi taltif ettiği gün olarak bilinen “Gadir-i Hum Bayramı” sevincine ortak olmak için Alevi İslam İnancını Yaşatma Derneği (ALİYAD) Başkanı Nasreddin Eskiocak’ı ziyaret etti. Alevilerin Gadir-i Hum Bayramı sevincine ortak olan Vali Doğan’a bayramın geleneği olan “Hirisi” ikram edildi.

Ziyarette Vali Doğan’a, , 2. Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ümit Durmaz, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök,  İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Harbiye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Yusuf Ceylan da eşlik etti.

Ortodoks Cemaati Vakfı Başkanı Fadi Hurigil ve Ortodoks Kilisesi Ruhani Reisi Dimitri Dogum’un da hazır  bulunduğu ziyarette Vali Doğan, “ Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’e ilk iman edenlerden biri olan Hz. Ali yaşantısıyla tüm Müslümanlara örnek olmuştur. Bizler Hz. Ali’ye hürmet eder, çocuklarımıza anlatır ve örnek gösteririz. Etrafımızdaki coğrafya kan gölüne dönmüşken bizi birbirimize bağlayan bu bayramlar daha da önem kazanmaktadır. Geleneği yaşatmak ve sonraki nesillere aktarmak hepimizin görevidir. Bizi çok samimi karşıladınız. Allah razı olsun bu mutlu gününüzde bizler de yanınızda olmak istedik. Bu hoşgörü ve kardeşlik ikliminin oluşmasında katkısı bulunan herkese teşekkür ediyor, Gadir-i Hum Bayramının öncelikle sizlere, ilimize, ülkemize, huzur, muhabbet ve kardeşlik getirmesini diliyorum” dedi.

ALİYAD Başkanı Nasrettin Eskiocak da, Vali Doğan ve beraberindekilerin kendilerine yapmış olduğu ziyaretle bayram sevinçlerine bir başka bayram sevinci daha kattıklarını ifade ederek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Defne Belediyesi’ne ziyaret

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Gadir-i Hum Bayramı ziyareti ardından Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’i ziyaret etti. Defne Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette Vali Doğan, Başkan Güzel’den belediye çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"