Hatay Barosu da katılmıyor

Yayınlanma Zamanı : 19 Ağustos 2019 Saat: 10:38

Hatay Barosu da katılmıyor

Hatay Barosu, Yargıtay’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 2 Eylül’de gerçekleştirilecek 2019-2020 Adli Yıl Açılış Törenine katılmayacağını duyurdu. İzmir Barosu’nun “Adli yıl açılışına” ilk ret cevabı vermesinin ardından 40 baro daha Yargıtay tarafından yapılan daveti redederken, 41 baro arasında Hatay da yeraldı.

Hatay Baro Başkanı Ekrem Dönmez’in konuyla ilgili ayrıntılı bir açıklama yapacaklarını belirterek, adli yıla katılmayacaklarını vurgulayan ilk açıklaması şöyle;  “Yargıtayın adli yıl açılış davetine Hatay Barosu ne diyecek diye soruyorsunuz. Ayrıntılı değerlendirmemizi hafta içi kamuoyu ile paylaşacağız. Ancak hemen kısa bir değerlendirme yapayım; HSK’nun yürütme eliyle yönetildiği, yargının şeklen dahi bağımsız olma çabası vermediği, yürütme emrinde ve hiyerarşik yapıya dahil bir erk görüntüsü veren hiç bir ortamda olmayız. Tavrımız önceki tutumumuzdan farksızdır.”

İşte Beştepe’deki Adli Yıl Açılış Töreni’ne katılmayacağını açıklayan barolar;

Adana
Adıyaman
Aksaray
Amasya
Ankara
Antalya
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Bursa
Çanakkale
Denizli
Düzce
Eskişehir
Gaziantep
Hatay
Iğdır
Isparta
İstanbul
İzmir
Kırklareli
Kocaeli
Kütahya
Malatya
Manisa
Mersin
Muş
Muğla
Ordu
Sinop
Şanlıurfa
Tekirdağ
Tunceli
Trabzon
Van
Yalova
Zonguldak

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"