Vefakar polisimiz, yine yaptı yapacağını!

Yayınlanma Zamanı : 05 Ağustos 2019 Saat: 13:56

Vefakar polisimiz, yine yaptı yapacağını!

Türkiye’ye kaçak yollarla geçmek isterken, Reyhanlı sınırında kayalıklara düşüp sıkışan Suriyeli genci Hatay’daki polis ekipleri kurtardı. Kaçak göçmeni el feneri yardımıyla sıkıştığı yerden kurtararak ambulansa kadar sırtında taşıyan Komiser Yardımcısı Tarık Köse’nin o anları çevredekiler tarafından cep telefonuyla kayda alındı.

Reyhanlı’nın Suriye sınırında düzensiz göçmenlerin bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye giden ekipler, bir gencin yardım çığlığını duydu. Suriyeli kaçak göçmenin düşerek kayalıklarda sıkıştığını fark eden ekiplerin komiser yardımcısı Tarık Köse, taşlık ve engebeli olan arazide kaçak göçmenin yanına kadar indi. Bulunduğu yerde acı içerisinde kıvranan Suriyeli genci sırtında taşıyan Köse, kaçak göçmeni ambulansa kadar sırtında taşıdı. Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan göçmenin kollarında ve ayaklarında kırıklar olduğu tespit edildi.  Aynı olayda, gözaltına alınan 4 Suriyeli haklarında işlem yapılması için askeri birliklere teslim edildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"