Kıbrıs-Hatay seferleri haftaya başlıyor

Yayınlanma Zamanı : 01 Ağustos 2019 Saat: 13:50

Kıbrıs-Hatay seferleri haftaya başlıyor

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, İstanbul’da düzenlenen Kuzey Kıbrıs Turizm ve İşbirliği Toplantısı’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC)’nden Hatay’a direk seferlerin 8 Ağustos’ta başlayacağı müjdesini verdi. Bakan Üstel, Anadolujet’in Kıbrıs-Hatay seferlerinin haftanın her günü Kıbrıs – Hatay saat 19:20,  Hatay – Kıbrıs saat: 20:50 olarak şeklinde planlandığını açıkladı.

KKTC’ye en çok seferin Türkiye’den gerçekleştirildiğine dikkat çeken Bakan Üstel, “Ülkemize daha fazla turistin gelebilmesine olanak sağlayacak, Anadolu Jet’in ülkemize var olan İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep destinasyonlarındaki seferlerinin arttırılması yanında yeni destinasyonların yaratılmasını talep ettik. Karadeniz – Hatay seferlerinin başlatılması için ısrar ettik. Bu ısrarımız üzerine 8 Ağustos tarihinden itibaren, Ercan – Hatay direkt seferlerinin başlayabileceği söyledi. Biliyorsunuz, dünyada medeniyetler şehri olarak anılan Hatay, bugün yabancı turistlerin en çok ziyaret ettikleri uğrak noktalarından biri haline geldi. Hatay – Ercan seferlerinin başlatılması ile birlikte, Hatay’a gelecek olan turistlerin, KKTC’ye de gelerek tatil yapmalarına, ayrıca vatandaşlarımzın da Hatay’ı ziyaret etmesine imkan tanıyacaktır” dedi.

Anadolujet’in Kıbrıs-Hatay hattına ilişkin uçuş programı ise şu şekilde açıklandı:

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"