Künefe atmak marifet ister!

Yayınlanma Zamanı : 24 Temmuz 2019 Saat: 12:33

Künefe atmak marifet ister!

Hatay’ın kutlu zaferinin 80. Yıl dönümü münasebetiyle gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında düzenlenen ‘En İyi Künefe Atma’ yarışması görsel bir lezzet şölenine dönüştü.

Atatürk Park’ında düzenlenen ve HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş hazırlanan künefeyi havada çevirerek açılışını yaptığı yarışmaya Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Profesyonel Aşçılar ve Şefler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celil Erkan ve çok sayıda davetli katıldı.

Düzenlenen yarışmada, künefe atma konusunda kendine güvenen vatandaşlar hünerlerini sergiledi. Yarışmada, bakır tepsideki künefeleri en yükseğe atarak estetik hareketlerle sağlam bir biçimde döndürmeyi başarabilen Cemile Helvacıoğlu birinci, Emine Özdemir ikinci, Necat Süral ise üçüncü oldu.

Dereceye giren ilk üç kişiye ödülleri Başkan Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş ile Milletvekili Mehmet Güzelmansur tarafından verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"