Her fidan, bir kahraman!

Yayınlanma Zamanı : 12 Temmuz 2019 Saat: 13:00

Her fidan, bir kahraman!

15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Zaferi’nin 3’ncü Yıldönümü münasebetiyle İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) göleti çevresinde demokrasi kahramanları anısına fidan dikildi. 

Oldukça yoğun ilgi gören etkinlikte, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ilk fidanı kahraman yiğit şehidimiz Ömer Halisdemir anısına toprakla buluşturdu.

İSTE ev sahipliğinde Merkez Kampüs içerisindeki gölet çevresinde gerçekleşen fidan dikimi etkinliğine; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in yanı sıra İSTE Rektörü Prof.Dr.Türkay Dereli, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Nadir Ünal, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Müftüsü Osman Şekerci, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, İSTE Akademisyenleri, Kurum Müdürleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün öneminden bahseden İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, “Ömer Halisdemir, Erol Olçak, Fethi Sekin gibi şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak için demokrasi ve milli irade mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen, vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehit ve kahraman gazilerimizi, minnet, şükran, rahmet ve tazimle anıyor, tüm halkımızın şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu müstesna gününü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"